Här är plaggen och accessoarerna jag bär i outfit 9. Om något är gammalt länkar jag till liknande saker. Klicka på bilden för att komma till plagget. Inlägg innehåller adlinks.






Här är plaggen och accessoarerna jag bär i outfit 9. Om något är gammalt länkar jag till liknande saker. Klicka på bilden för att komma till plagget. Inlägg innehåller adlinks.






För tredje året i rad, så ja då kan man faktiskt kalla det en familjetradition, åt vi julbord på Gästis här i Skanör. Det är så mysigt där och det är fint att det ligger så nära vårt hus. Cykelavstånd! Det är något visst med att göra saker på hemmaplan. Man känner sig väldigt bortskämd … Continued
INLÄGG INNEHÅLLER ADLINKS Det börjar bli dags att plocka undan sandalerna och än en gång få ner fötterna i lite mer riktiga skor. Just nu finns så otroligt mycket fint i butik som kommer vara perfekt att bära på fötterna in i hösten. Här kommer 7 riktiga favvisar. Loafers i läder med guldigt spänne. Spetsiga … Continued
Här är plaggen och accessoarerna jag bär i outfit 14. Om något är gammalt länkar jag till liknande saker. Klicka på bilden för att komma till plagget. Inlägg innehåller adlinks.
I Malmö var det soligt och som vanligt blåsigt, när jag tog min syster under armen och styrde bilen mot Slagthuset och årets socialmediamässa. Christina kom också dit och tillsammans gick vi runt och tittade hos de olika utställarna, provsmakade men mest snickesnackade vi med varandra. Jag blev extra förjust i Fyrklövers monter. De har … Continued
Här är plaggen och accessoarerna jag bär i outfit 8. Om något är gammalt länkar jag till liknande saker. Klicka på bilden för att komma till plagget. Inlägg innehåller adlinks.
Dagens outfit! Den får man inte till ofta, för ärligt talat om tröjan bara har en fläck så räknas den som ren så det är inte direkt high-fashion som sker här hemma. Jag har köpt en ny parkas och jag är så himla himla glad i den. Den har liksom lite som en volang över … Continued