Look at them legs! Jag kan faktiskt helt ogenerat stirra på denna bilden i timmar för sanningen är den att jag aldrig blir solbränd. Alltså ALDRIG. På sommaren blir jag sexigt grisrosa… Min systers vän Tintin har, tillsammans med Emma, startat Näset spraytan här nere i Skanör. Jag testade spraytan för tusen år sedan, på den tiden man gick in i en dusch och väldigt förnedrande fick svanka mot spraystrålarna. Men inte här inte, här var det classy.
In i lille tältet och 15 minuter senare var jag typ brasiliansk gudinna. GUD så snygg jag är när jag är solbränd. Vem visste att det fanns ett sådant bombshell under det annars så skära skinnet!? Jag kommer göra spraytan hela sommaren, så värt.
Jag har superkänslig hud men fick inga reaktioner av produkterna. Tintin berättade att de bara använder ekologiska produkter. Det märktes för jag fick varken eksem, utslag eller acneutbrott. Det var väl egentligen min enda oro, eftersom även ansiktet sprayades. Men nope, allt funkade hur bra som helst.
Det kanske kan verka ”onödigt” att göra spraytån men för mig som aldrig blir brun och dessutom figurerar på bild här typ hela tiden var det så värt det. Jag kände mig så otroligt fräsch och pigg! Jag behövde knappt något smink för att ändå se sjukt glowig ut! Helt otroligt!
För att ackompanjera mina nya grekiska gudinneben invigde jag min nya kroppsolja från Elisabeth Arden, eight hour cream all over magical oil. Underbar och riktigt mjukgörande men utan den där lite tjäriga lukten som den vanliga eight hour krämen har. Och tips tips den är på 20% rabatt på Kicks nu!
Du kanske också gillar...
Favoritarmband och lite tankar
Jag fick det här armbandet av David i födelsedagspresent. Som jag hade önskat mig ett mini drop bracelet av Caroline Svedbom, och helst i grönt. David är faktiskt riktigt duktig på att köpa smycken till mig. Allt han köpt har blivit riktiga favoriter. Ja om vi bortser från den hysteriska pärlbeströdda historien han kom hem … Continued
Underskatta aldrig ett doftljus värde för själen
Efter en underbar dag igår, ute på vift från förmiddagen till kvällen, kom vi tillslut hem till vår lägenhet. Även känd som jordens minst uppmuntrande plats. Det är verkligen svårt att känna lycka och harmoni när man lever i ett flyttkaos. Det är lådor överallt, halvurplockade skåp, kläder och saker överallt och man lever liksom … Continued
Vi firade riktigt sommarkalas i helgen
I lördags fyllde David hela 37 år och vi firade honom med ett litet kalas för oss, Paula med familj och mina föräldrar. För att vara precis i början av maj var det en riktig sommardag. Vi gjorde altanen kalasredo och det var OTROLIGT drömmigt att gå ut i den egna trädgården och plocka in … Continued
Survivalkit till en nybliven mamma
PRODUKTER MÄRKTA (*) HAR SKICKATS SOM PRESSUTSKICK På Paulas babyshower blev hon bortskämd med massa fina grejor till lilla Harry. Men jag ville bara skämma bort henne med ett survivalkit för en nybliven mamma. Det är härligt, svårt, jävligt, ljuvligt, drömmigt, mardrömslikt och allt där emellan att bli mamma. Känslorna är verkligen alla over the … Continued
Veckonytt #18
I denna veckas veckonytt kommer jag hålla det short and sweet. Det blir två tips, men å andra sidan, oj vilka bra tips! Bloggen vegokäk är everything just nu! Eftersom vi försöker äta mer vegetariskt här hemma tar jag tacksamt emot alla tips jag kan få. Det är så lätt att göra kötträtter för de … Continued
Min alldeles egna talkshow
Igår påbörjade jag och Caroline ett så otroligt roligt projekt! Vår alldeles egna talkshow! Ja alltså det är youtubefilmer, lite som en show, där vi pratar och då får man faktiskt kalla det för en talkshow. Vi filmade tre avnistt och planerade för de nästkommande fyra. Det är så otroligt roligt ska ni veta. Både … Continued
Måste provas, ser galet fint ut.
jag tänker att det är perfekt om man har en fest att gå på tidigt inpå sommaren, ellelr någon rolig fotografering eller annat skoj. när man vill vara lite särskilt fräsch och rosig.
Så roligt inlägg<3
du måste testa!