
Look at them legs! Jag kan faktiskt helt ogenerat stirra på denna bilden i timmar för sanningen är den att jag aldrig blir solbränd. Alltså ALDRIG. På sommaren blir jag sexigt grisrosa… Min systers vän Tintin har, tillsammans med Emma, startat Näset spraytan här nere i Skanör. Jag testade spraytan för tusen år sedan, på den tiden man gick in i en dusch och väldigt förnedrande fick svanka mot spraystrålarna. Men inte här inte, här var det classy.

In i lille tältet och 15 minuter senare var jag typ brasiliansk gudinna. GUD så snygg jag är när jag är solbränd. Vem visste att det fanns ett sådant bombshell under det annars så skära skinnet!? Jag kommer göra spraytan hela sommaren, så värt.

Jag har superkänslig hud men fick inga reaktioner av produkterna. Tintin berättade att de bara använder ekologiska produkter. Det märktes för jag fick varken eksem, utslag eller acneutbrott. Det var väl egentligen min enda oro, eftersom även ansiktet sprayades. Men nope, allt funkade hur bra som helst.

Det kanske kan verka ”onödigt” att göra spraytån men för mig som aldrig blir brun och dessutom figurerar på bild här typ hela tiden var det så värt det. Jag kände mig så otroligt fräsch och pigg! Jag behövde knappt något smink för att ändå se sjukt glowig ut! Helt otroligt!

För att ackompanjera mina nya grekiska gudinneben invigde jag min nya kroppsolja från Elisabeth Arden, eight hour cream all over magical oil. Underbar och riktigt mjukgörande men utan den där lite tjäriga lukten som den vanliga eight hour krämen har. Och tips tips den är på 20% rabatt på Kicks nu!
Du kanske också gillar...
Lista på mina senaste empties
INLÄGG INNEHÅLLER ADLINKS I min senaste fredagsvideo, som du kan se här, avslutade jag med att gå igenom mina senaste empties. Då kom ni på den geniala idén att jag skulle göra ett blogginlägg med länkar till samtliga produkter. Det kommer här! Jag har dock inte tagit med produkter som jag inte gillade och inte … Continued
Semester igen och morgonen börjar med sol
Åh äntligen! Min lilla stop-over på kontoret är över för denna gången och nu har vi äntligen äntligen semester tillsammans. Alla tre. Vi har inte många sommarplaner och det känns verkligen skönt. På söndag får vi övernattningsgäster och förra helgen hade vi Christina och flickorna på besök. Alma och Estrid har känt varandra sedan de … Continued
Månatliga mål – april
Det är dags för en 90-dagars kontroll av mitt nyårslöfte, om att leva i en eftertänksam livsstil. Hur har det gått? Det här är ju ett ganska abstrakt mål som inte går att checka av. Det är lite som det här med självkänsla eller kondition, man måste jobba med det varje dag. Jag känner att … Continued
25 – min favoritplats
Äntligen en tyst och lugn minut att få slå mig ner här vid datorn och titta in till er. Idag var vi ju som sagt hos min mormor och morfar och det blev en riktigt fin dag. Vi tog bussen hem och promenerade sakta genom ett snöigt Malmö för att sedan ta två trappor upp, … Continued
Den uteblivna äggledarspolningen.
Igår var jag tillbaka hos doktorn för att göra en äggledarspolning. Jag kände mig väldigt nervös inför det hela. Det blev dock ingen spolning. Min livmoderslemhinna var för tjock och måste genom medicin stötas ut i form av en blödning. Ja, lite medicinskt och tekniskt men typ så kan man förklara det. Det hänger ihop … Continued
Förnyad energikick och världens megapepp!
Så peppad jag var igårkväll ska du veta. Jag jobbade över. Och det borstade min energinivå. Det låter kanske knäppt men när det rasslar till på jobbet och jag har mycket att göra så flyger timmarna och jag bockar av min to do-list i ett mycket tillfredsställande tempo. Jag susade hem på motorvägen med Robyns … Continued
Måste provas, ser galet fint ut.
jag tänker att det är perfekt om man har en fest att gå på tidigt inpå sommaren, ellelr någon rolig fotografering eller annat skoj. när man vill vara lite särskilt fräsch och rosig.
Så roligt inlägg<3
du måste testa!