Här är plaggen och accessoarerna jag bär i outfit 19. Om något är gammalt länkar jag till liknande saker. Klicka på bilden för att komma till plagget. Inlägg innehåller adlinks.







Här är plaggen och accessoarerna jag bär i outfit 19. Om något är gammalt länkar jag till liknande saker. Klicka på bilden för att komma till plagget. Inlägg innehåller adlinks.







Här är plaggen och accessoarerna jag bär i outfit 14. Om något är gammalt länkar jag till liknande saker. Klicka på bilden för att komma till plagget. Inlägg innehåller adlinks.
Jag kände att jag behövde piffa upp mitt accessoarutbud och hittade dessa hösttrendiga ting. Tunga rejäla guldörhängen kommer du se överallt i höst och jag hittade dessa på Glitter (här). Men de ser superlyxiga ut. I höst handlar allt om håret och håraccessoarer och inte mig emot. Det är ett så enkelt sätt att göra … Continued
Den här grymma klänningen hittade jag på Laura Ashley. Jag prövade en massa outfits men när denna gled på var jag såld. Här snackar vi en riktig powerklänning värd namnet. En statement färg, oerhört smickrande och som gjord för mig. Den satt som ett smäck. Ingen kan undgå att se en i den här klänningen. … Continued
För de som drabbas hårt av corona och mister livet eller en nära anhörig är detta inlägg av ingen tröst. För dem är corona alldeles förfärligt. Och för dem som förlorar arbete och inkomst likaså. För de barn och ungdomar och kvinnor som tvingas stanna inne i hem med destruktivitet är detta den svåraste av … Continued
Framför dig har du en studie i sanningen bakom en dagens outfit. Jag kallar den första bilden ”jaja knäpp av den då det börjar regna”. Det andra mästerverket kallar jag ”äh skit i det, jag måste hitta ett lunchställe”. Den tredje, känslofyllda bilden kallas jag ”fuck off och fuck off till din jävla krukoutlet”. Torsdag … Continued
INLÄGG INNEHÅLLER ADLINKS Accessoarer gör så mycket för en outfit. Det är dem som gör skillnaden på att bära kläder och styla dem! Här är tips på 9 underbara höstiga accessoarer. Givetvis med lite extra lyx och flärd.